Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych MIPA Leon Stankiewicz jest firmą prywatną utworzoną w 1980 roku. Rozpoczynaliśmy od świadczenia usług w zakresie robót elektrycznych. Potrzeby rynku, rozwój przedsiębiorstwa i ambicje coraz lepszej kadry pracowniczej sprawiły, że MIPA systematycznie poszerzała zakres swojej działalności, zdobywając miano firmy fachowej i solidnej.
Lata 90 -te to dynamiczny rozwój firmy. Wiodącym kierunkiem usług są roboty elektryczne. Poza zdobywaniem wciąż nowych rynków krajowych, przedsiębiorstwo realizuje prestiżowe kontrakty na terenie byłego ZSRR z firmami polskimi: Budimex SA, Unibud oraz z niemieckimi: ARGE DSW Potsdam, ARGE Benoba Berlin, Markische Ban Union Potsdam, turecką - ENKA i amerykańską ABB SUSA oraz szeroko współpracuje z firmami miejscowymi.
W 1993 r. firma zainwestowała w jednohektarową działkę z istniejącymi obiektami produkcyjno-handlowymi przy ul. Ciołkowskiego 24. Po przeprowadzeniu remontu obiektów już w 1994 r. uruchomiono Wydział Produkcji Pomocniczej.
W latach 1995 - 1996 udział usług eksportowych wyniósł powyżej 50% całości usług. Realizacja usług eksportowych wymusiła jakość, a także stosowanie nowych technologii i wdrożenie nowocześniejszego sposobu zarządzania.
W latach 1998-1999 Przedsiębiorstwo bierze udział w realizacji wielu prestiżowych zamówień jak: przejście graniczne Gołdap-Gusiew do Kaliningradu (Rosja), budowa Tłoczni Gazu w Kondratkach i Włocławku na gazociągu tranzytowym Yamal, modernizacja i rozbudowa obiektów Mennicy Państwowej, budowa Ambasady Japonii w Warszawie.
Bardzo dobra jakość świadczonych usług oraz terminowość wykonywanych robót zaowocowały w postaci ścisłej współpracy z inwestorami z Japonii. Od 2000 roku Przedsiębiorstwo MIPA zrealizowało prestiżowe inwestycje przemysłowe: Fabryka Skrzyń Biegów TOYOTA w Wałbrzychu, Fabryka Aluminium Polst w Wałbrzychu, Centrum Logistyczne TOYOTA TSUSHO Europe S.A. w Wałbrzychu, Fabryka NGK Ceramics w Gliwicach oraz Fabryka tworzyw sztucznych TBMECA w Legnicy.
Inna prestiżowa inwestycja w roku 2000 to budowa przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej.
W 2003 roku zrealizowaliśmy również kontrakt finansowany ze środków Phare na modernizację układów zasilania z dostawą zespołów prądotwórczych i UPS dla 70 obiektów Straży Granicznej w Polsce.
Poczynając od roku 2002 firma zaczyna realizować zadania kompleksowo zwiększając tym samym udział robót ogólnobudowlanych w ogólnej strukturze robót. Przykładem takiej realizacji jest rewaloryzacja obiektów Klasztoru Męskiego Zwiastowania NMP w Supraślu na potrzeby Muzeum Ikon i Klasztoru.
Działając na rynku od ponad 25 lat i realizując zarówno roboty elektryczne jak i zadania kompleksowe firma MIPA stała się partnerem godnym zaufania przy realizacji zarówno małych jak i dużych inwestycji.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy.
|